Treningi grupowe

W grupach trenujemy combat-sambo, judo, MMA, samoobronę.

Kompleksowe podejście jest najefektywniejsze. Małe grupy, stały kontakt z instruktorem pozwalają na szybkie opanowanie podstawowych technik i późniejsze ich doskonalenie.

Do grupy możesz dołączyć w każdej chwili, niezależnie czy interesujesz się trenowaniem rekreacyjnie czy sportowo. Masz do dyspozycji 2 pakiety: treningi 2 razy w tygodniu lub 3 razy w tygodniu (w tym możesz uczestniczyć na trening z technik samoobrony).

Zainteresowani mogą solidnie przygotować się do zawodowych walk w MMA.

Zajęcia przeznaczone są dla każdego, na każdym poziomie sprawności fizycznej. Szeroki zakres godzin treningowych, przyjazna atmosfera i różnorodność zajęć dają możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań oraz osiągnięcie równowagi duchowej i emocjonalnej. Za główny cel stawiamy sobie rozwój poprzez indywidualne podejście do każdego sambisty.

Jak zacząć?

Podczas pierwszej wizyty zapoznamy Cię z regulaminem klubu. Osoby niepełnoletnie dostaną oświadczenie dla rodziców lub prawnych opiekunów do wypełnienia i podpisania przez nich.

Przyjdź na trening i zacznij trenować. Wystarczy strój sportowy i pozytywne nastawienie. Z czasem przydadzą Ci się również rękawice bokserskie, owijki i ochraniacz na szczękę. Nie musisz mieć doświadczenia, nauczymy Cię wszystkiego od podstaw. Sam zdecydujesz jak intensywnie i jak często chcesz ćwiczyć.

Judo

Judo wywodzi się od sztuki samoobrony o nazwie jūjutsu. Twórcą judo jest Jigorō Kanō.

Trening judo opiera się na nauce padów, rzutów, dźwigni i duszeń oraz na sparingu, prowadzonego w parterze lub w stójce. Trening zaczyna i kończy ceremonialny ukłon zwany rei. Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii walki oraz walki w bezpośrednim kontakcie z stawiającym opór przeciwnikiem.

Combat Sambo

Combat Sambo zostało opracowane i używane przez wojsko i policję. Uczy jak bronić i skutecznie neutralizować uzbrojonego napastnika. Combat Sambo pozwala na rzuty, uderzenia, headbutty i uderzenia w pachwiny oprócz rzutów i zgłoszeń.

Sambo, pomimo tego że oryginalnie powstało jako jednolity system, cały czas się rozwija, ewoluuje w kierunku maksymalnej efektywności. Jest to w pełni kompletny system, obejmujący walkę sportową, jak również walkę bez zasad.

Wszechstronność sportowego sambo bojowego sprawia, że przedstawiciele tego stylu odnoszą znaczące sukcesy w MMA (mieszane sztuki walki).

MMA

Mieszane sztuki walki (ang. mixed martial arts, MMA) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). W mieszanych sztukach walki praktykuje się tzw. trening przekrojowy, przygotowujący zawodnika do walki zarówno w stójce, jak i w parterze oraz zwarciu. Akcentowana jest w nim umiejętność płynnego przechodzenia między tymi trzema dystansami.

Obecnie, dzięki treningowi przekrojowemu, większość czołowych zawodników MMA jest skuteczna we wszystkich trzech płaszczyznach, osiągając wysoki stopień wszechstronności.

Techniki samoobrony

To praktyczne sposoby radzenia sobie w razie ataku napastnika.

Samoobrona obejmuje takie zagadnienia jak: nauka bezpiecznego upadania i przewracania się, ochrona przed chwytami i ciosami w różnych sytuacjach, obrona przed duszeniem i niebezpiecznymi narzędziami, obrona w parterze, obronę przed gwałtem, sposoby wczesnego reagowania w sytuacjach kryzysowych, nauka podstawowych ciosów, kopnięć oraz dźwigni pod kątem skutecznego stosowania w sytuacji zagrożenia.

Gotowy na nowe wyzwania? Sprawdź nas!

Klub Combat Sambo Wrocław to miejsce dla każdego. Prowadzimy treningi dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wszystko to w małych 8 osobowych grupach. Uczymy technik mieszanych sztuk walki, szczególnie combat-sambo, judo, boks oraz gruzińskiej walki czidaoba.

Jesteśmy pewni, że zarazimy Cię naszą pasją!

Więcej